ZAJĘCIA SENSOMOTORYCZNE

Ogólny opis pojęcia

 

Etap sensomotoryczny dziecka jest pierwszym znaczącym etapem rozwoju poznawczego. Najbardziej wpływową teorią rozwoju poznawczego dziecka jest teoria szwajcarskiego psychologa Jeana Piageta.  Według niego, dzieci przechodzą przez 4 krytyczne etapy rozwoju poznawczego. Każdy etap charakteryzuje się zmianami w sposobie rozumienia świata przez dzieci i pozwala na wyższy poziom abstrakcji. 
Na tym etapie dziecko szybko rozwija połączenia neuronowe w wyniku stymulacji ze strony środowiska i wiele możemy zrobić, aby je w tym wspierać. Wszystko, czego dziecko nauczy się na tym etapie, zostanie wykorzystane jako budulec dla nowych pomysłów i koncepcji w późniejszych etapach.

Jakie korzyści dają dziecku zajęcia sensomotoryczne?


Zajęcia pomagają w skupieniu się, poprawiają koncentrację dziecka podczas wykonywania czynności.  Dodanie ruchu i elementów sensoryki jest sposobem, aby pomóc dzieciom skupiać uwagę poprzez wielozmysłowe doświadczenia.  Dzieci reagują na bodźce sensoryczne i naukę w oparciu o ruch, a także lepiej zapamiętują informacje podczas przyswajania nowych wiadomości. Umów się na zajęcia

+48 730 884 884