GABINET TERAPII
I ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH
GABINET TERAPII
I ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH
Witamy w Gabinecie Zajęć Specjalistycznych przedszkola KinderJagodno
Jesteśmy niepubliczną placówką, w której zatrudniamy zespół specjalistów z zakresu terapii dzieci z dysfunkcjami rozwoju psychoruchowego oraz dla dzieci, u których występuje nieharmonijny rozwój. W skład naszego zespołu wchodzą m. in.: pedagog, pedagog specjalny, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta z zakresu terapii ręki, psycholog, psychodietetyk. Zespół ściśle ze sobą współpracuje, dzięki czemu zapewniamy kompleksowe i profesjonalne wsparcie. Podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, aby skutecznie pomagać.
Zapraszamy na konsultacje oraz regularną terapię indywidualną lub grupową. Terapię łączymy z zabawą. Dbamy, aby atmosfera była przyjazna dziecku i budziła w nim poczucie bezpieczeństwa i pozytywne emocje. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie, stwarzając warunki, dzięki którym dziecko ma możliwość wszechstronnego rozwoju
Terapie i zajęcia specjalistyczne dostępne są dla wszystkich zainteresowanych.
Czekamy na Państwa telefony pod nr 730-884-884.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą przygotowaliśmy dla Państwa.
INTEGRACJA SENSORYCZNA
Integracja sensoryczna jest to proces zachodzący w ośrodkowym układzie nerwowym u każdego człowieka. Polega on na przyjmowaniu i analizowaniu przez mózg informacji docierających do organizmu ze wszystkich układów zmysłowych. Do naszego organizmu docierają jedynie informacje przekazywane przez zmysły. Dzięki nim możemy poznać siebie i nasze otoczenie. Proces integracji sensorycznej pozwala nam właściwie zareagować na nową dla nas sytuację, a następnie użyć poprzedniego zachowania w sytuacji podobnej. Proces integracji sensorycznej pozwala nam uczyć się różnych zachowań, dzięki którym możemy zaadaptować się do nieznanych nam warunków. Informacje zmysłowe integrują się już w okresie życia płodowego. Proces ten najintensywniej rozwija się do 7- 10 roku życia, dlatego terapia integracji sensorycznej kierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. W tym okresie nieprawidłowe procesy integracji sensorycznej szybko i skutecznie poddają się usprawnianiu. Stosowanie odpowiedniej terapii może zmniejszyć trudności dziecka w wielu sferach jego rozwoju. Integracja sensoryczna jest podstawą uczenia się, rozwoju mowy, poczucia własnej wartości i koordynacji ruchowej. Niepowodzenia w nauce, zaburzone planowanie motoryczne brak umiejętności płynnego czytania i pisania, nieprawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny, trudności z koncentracją uwagi, agresja, nadpobudliwość psychoruchowa, niezgrabność ruchowa, obronność dotykowa, słuchowa i węchowa często mają swoje źródło w nieprawidłowej integracji sensorycznej i braku integracji odruchów postawy. Trudności, które pojawiają się u dzieci nie są zależne od charakteru czy ich chęci. Dzieci nie mają nad nimi kontroli i często są postrzegane jako leniwe, nieporadne, niechlujne, źle wychowane, agresywne, nieprzewidywalne w zachowaniu, unikające kontaktów społecznych. Im wcześniej zauważymy zaburzenia integracji sensorycznej i podejmiemy odpowiednie kroki, tym efekty usprawniania dziecka będą szybciej widoczne, a trudności jakie przejawia dziecko zaczną się wycofywać.
Co może świadczyć o zaburzeniach procesów integracji sensorycznej?
Czy Państwa dziecko:
Jeśli wśród wymienionych symptomów odnajdujecie Państwo swoje dziecko, warto skontaktować się z terapeutą integracji sensorycznej, który potwierdzi zaburzenia procesów integracji sensorycznej lub je wykluczy. Żeby stwierdzić zaburzenia integracji sensorycznej, należy przeprowadzić diagnozę, która składa się z kilku części:
1. Wywiadu z Rodzicami,
2. Kwestionariusza,
3. Prób klinicznych,
4. Testów,
5. Podsumowania diagnozy.
Tylko pełna diagnoza pozwala nam określić ewentualne zaburzenia integracji sensorycznej. Terapia odbywa się na Sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt, głównie sprzęt podwieszany, który służy do stymulowania układu przedsionkowego i proprioceptywnego, czyli podstawowych układów sensorycznych. Również w sali terapeutycznej są pomoce do stymulowania układu dotykowego, słuchowego i wzrokowego.
Cennik:
1. Diagnoza (3 spotkania) - 400zł/os.
2. Terapia (45min) - 80zł/os.
ZAJĘCIA SENSOMOTORYCZNE (z elementami integracji sensorycznej).
Zajęcia grupowe sensomotoryczne dla dzieci w wieku 3- 7 lat rozwijają sferę poznawczą, emocjonalną, uczą komunikacji interpersonalnej, rozwijają kompetencje społeczne. Jeżeli zajęcia są wzbogacone o elementy integracji sensorycznej, to dodatkowo pozwalają na integrowanie pracy bazowych systemów sensorycznych z rozwojem psychofizycznym. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju dziecka bądź korygowanie zaburzonych funkcji rozpoznawania i przetwarzania bodźców sensorycznych z układu czucia głębokiego, układu przedsionkowego, zmysłu równowagi, zmysłu dotyku, wzroku, słuchu i węchu.
Cennik:
1. Zajęcia grupowe (4-5os.) - 40zł/os.
TERAPIA RĘKI
Ręka jest to wysoce wyspecjalizowane i niezwykle cenne narzędzie służące do poznania świata , a co za tym idzie, nabywania nowych umiejętności. Doskonale sprawdza się w podnoszeniu ciężkich rzeczy, pchaniu i siłowaniu a jednocześnie potrafi wykonywać niezwykle skomplikowane
i precyzyjne ruchy. Rola jaką spełnia ręka w życiu człowieka jest bardzo wyraźnie widoczna w zakresie samoobsługi, komunikacji, nauki i zabawy.
Ręce nie pracują w odosobnieniu- muszą być dobrze skoordynowane ze wzrokiem, słuchem, dotykiem oraz resztą ciała. Dlatego terapia ręki ściśle wiąże się m.in., z integracją sensoryczną, fizjoterapią, arteterapią, sensoplastyką, pedagogiką czy psychologią.
Terapia ręki ma na celu:
-usprawnienie motoryki małej
-wspomaganie nauki pisania
-rozwijanie sprawności dłoni, umiejętności chwytu oraz koordynacji pomiędzy obiema rękami
-wzmocnienie koordynacji wzrokowo- ruchowej
-rozwijanie umiejętności planowania ruchu
Terapia ręki przeznaczona jest dla dzieci wykazujących:
-zaburzenia napięcia mięśniowego w obrębie kończyny górnej
-problemy z czynnościami samoobsługowymi (zapinanie guzików, wiązanie sznurowadeł, zakładanie ubrań, posługiwanie się sztućcami)
-zaburzenia precyzji ruchu (przy zadaniach manipulacyjnych, np. lepienie, nawlekanie)
-problemy z obszaru grafomotoryki
-niedostosowanie szybkości ruchów oraz siły do zadania (zbyt wolno lub szybko i niedbale, czy też zbyt mocno lub zbyt słabo)
-zaburzenia koordynacji obu rąk podczas zabaw
-problemy z koordynacją wzrokowo- ruchową
Cennik:
1. Diagnoza - 100zł/os.
2. Terapia (45min) - 80zł/os.
SENSOPLASTYKA
Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100lat. Jej celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych :)
Sensoplastyka® to:
- polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości :)
- mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw
- odpowiednio przygotowane otoczenie do działania
- pytania zamiast poleceń
Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.
Na zajęcia należy przyjść w "roboczym ubraniu" lub wziąć coś na zmianę, ponieważ naprawdę będziemy się brudzić :)
Alergia nie jest przeciwwskazaniem do udziału, należy zgłosić na co uczestnik jest uczulony podczas zapisów - dostosujemy materiały wykorzystywane podczas warsztatów, aby każdy mógł korzystać z warsztatów bez ograniczeń.
Cennik:
1. Zajecia w grupach od 1 do 5 os. - 30zł/os
2. Zajęcia w grupach od 6 do 10 os. - 25zł/os.
3. Uczestnictwo Rodzica w zajęciach - 5zł/os.